user
Yeni Zelanda Gezi Notları

Sıradaki içerik:

Yeni Zelanda Gezi Notları

e
sv

Mutfak Dekorasyonu Bir Sanattır

147 okunma — 19 Mayıs 2022 23:05

Mutfak Dekorasyonu Bir Sanattır

147 okunma — 19 Mayıs 2022 23:05

Yemekten Sanata Mutfak Dekorasyonu

Mutfak her ne kadar yemek yapmak ve yemek için kullanılan alan olarak görülse de yapılan araştırmalara göre günün en uzun saatleri mutfakta geçirilmektedir. Bu sebeple mutfağın dekorasyonu da insanın üzerinde olumlu etkiler bırakmak için gerekli bir durumdur.
Mutfağın büyük ya da küçük olması fark etmeksizin yapılması gereken ilk şey dolap renklerinin seçimidir. Yerde ve dolaplarda kullanılan açık renkler mutfağın daha ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte mutfak içerisindeki aydınlatmaların da önemi oldukça büyüktür. Tavanda avize yerine yer yer var olan spot ışıklar mutfağı olduğundan geniş gösterecek bir diğer husustur.
Mutfakta bir diğer konu ise duvarların yeterli ve verimli kullanıldığından emin olunması gerekmektedir. Duvarlara monte edilen raflar ve askılar sayesinde saklama alanları yaratılabilmektedir.
Kullanılamayan kör alanlar kolon köşeleri gibi durumlar var ise bu alanlar işlevsel dolaplar ile reçel, salça ve baharat kavanozlarının yerleştirileceği bir mekan oluşturulup büyük alanlardaki dolaplarda yer tasarrufu edilebilmektedir. Modüler mobilyalar sayesinde yerden tasarruf edilebilecek güzel dokunuşlar oluşturulması da mümkündür.

Yağlı Ciltler için Nemlendirici önerileri 2022
Size Özel
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli