user
Ev Alma Balkon Al

Sıradaki içerik:

Ev Alma Balkon Al

e
sv

Eyeliner Nedir Nasıl Çekilir ?

139 okunma — 02 Haziran 2022 22:05

Eyeliner Nedir Nasıl Çekilir ?

139 okunma — 02 Haziran 2022 22:05

Eyeliner Nedir?

Kimi kadınların korkulu rüyası kimi kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner; gözleri daha belirgin ve iri hale getirmek için kirpik diplerine uygulanan siyah bir çizgi uygulamasına eyeliner denir. Eyelinerin diğer bir adıda sürmedir.

Eyeliner Çekme Teknikleri
Eyeliner çekmenin teknikleri arasında en yaygın olanı önce kirpik diplerine ince bir çizgi çekmekle başlamaktır. Daha sonra ise çizilen bu ince çizginin üstünden geçerek çizginin kalınlaştırma işlemi uygulanır. Ayrıca eyeliner çekmenin bir diğer tekniği ise eyelineri süreceğin kısmın başına ve sonuna doğru nokta koyarak eyelineri çekeceğin bölgeyi belirlemektir.
Eyeliner çekmede bir diğer önemli teknik ise aynanın tam karşısında durmanızdır. Böylece hata payını en aza indirecek ve muhteşem bir makyajı tamamlamış olacaksınız.
Eyeliner Çekme Tekniklerinde Göz Şekli
Eyeliner çekme tekniklerinde göz şekli önemli bir ayrıntıdır. Zira gözlerdeki şekle göre eyeliner çekme iyi bir makyajın püf noktalarından biridir.
Badem göze sahip olanlarıneyeliner çekme tekniği şudur; gözün iç tarafından ince başlayıp dış tarafa doğru kalınlaşan bir çekme yöntemi uygulamalıdır. Badem göze sahip olanlar kuyruksuz bir eyeliner çekme tercih etmelidir.
Çekik gözlere sahip olan kimselerin ise tüm göz kapağına çekilmesi yerine göz uçlarına ince bir eyeliner uygulaması ve kaş çizgisine doğru uzatması gözleri olduğundan geniş ve güzel gösterecektir. Eyeliner çekilirken sadece göz şekli değil yapılan far uygulaması da oldukça önemlidir.

Kıvırcık Saçı Uzatma Yolları 2022
Size Özel
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli