user
Nepal Hindistan hakkında gezi notları

Sıradaki içerik:

Nepal Hindistan hakkında gezi notları

e
sv

Yeşil Mavi Bir Büyü Fethiye gezi notları

154 okunma — 19 Mayıs 2022 22:59

Yeşil Mavi Bir Büyü Fethiye gezi notları

154 okunma — 19 Mayıs 2022 22:59

Yeşil Mavi Bir Büyü Fethiye

Muğla iline bağlı olan Fethiye Akdeniz’in Güneybatısında yer almaktadır. Gezilecek yerleri düşünüldüğünde akla ilk olarak doğa harikası plajları ve koyları gelse de tarihin pek çok medeniyetine beşiklik etmiş bu yerde hala yaşayan bir tarihin var olduğu ve bu yerlerin özellikle tarih meraklılarının her sene görmeden gitmediği yerler haline gelmiştir.
Telmessos, Meğri isimlerinden sonra 1913 te uçağı düşürülen Fethi Bey anısına adı Fethiye olarak değiştirilen bu yerde pek çok belde bulunmaktadır. Akdeniz ve ege bölgesini ayıran izgide yer almasından kaynaklı olarak ılıman bir iklime sahip olan şehirde yaz kış üşümek pek mümkün olmamaktadır.
Fethiye denilince gidilmesi gereken yerleri not alan kimseler için özellikle görmeden geçmemeleri gereken yerler arasında Kelebekler Vadisi tur tekneleri ile ziyaretçi almakta olup adı gibi kelebekleri görme olanağı sunmaktadır. Daha sonrasında Kaya köy, Antik Kentler, Saklıkent Kanyonu, Çubucak Tabiat Parkı, Fethiye Günlük Koyu, Ölüdeniz, Toparlar Şelalesi ile dillere destan bir tatil lokasyonu olmuştur.

Yeni Zelanda Gezi Notları
Size Özel
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli