user
Kudüs ile ilgili gezi notları

Sıradaki içerik:

Kudüs ile ilgili gezi notları

e
sv

Tatil İçin Gençlerin Tercih Ettiği Yerler

164 okunma — 24 Mayıs 2022 22:42

Tatil İçin Gençlerin Tercih Ettiği Yerler

164 okunma — 24 Mayıs 2022 22:42
Tatil İçin Gençlerin Tercih Ettiği Yerler

Tatil İçin Gençlerin Tercih Ettiği Yerler

Tatil denilince akla elli haftalık çalışma süreci ya da yoğun tempolu bir okul döneminden sonra dinlenmek isteyen gençler geldiği gibi yılın yorgunluğunu üstlerinden atacak ve farklı bir atmosfere sürükleyecek tatil planları gelmektedir. Bunun için gerek ülkemizde gerek ise sadece kimlik ile gidilebilecek ülkelere tatil seçenekleri oldukça fazla.

Yaz tatili denilince ülkemizde Fethiye, Kuşadası, Didim, Kaş, Kalkan, Datça, Çıralı, Olimpos, Adrasan, Antalya ve akla gelen çoğu Akdeniz bölgesi gibi kıyılara yani sıcak sulara doğru dümeni çeviriyor. Öte yandan kimlik ile gidilebilecek ülkeler arasında en çok gençlerin tercih ettiği Kıbrıs eğlence ve gezilecek yer bakımından oldukça rağbet gören bir yer olarak tatil planlayıcılarının karşısına çıkıyor.
Tatil anlayışı olarak otel, kum, deniz, güneş, kumar döngüsü dışında Kıbrıs tatili yapmak isteyen tatilciler öncelikle Kıbrıs için sadece bunlardan ibaret olmadığını ve birçok medeniyet gören bu küçük ülkenin farklı alanlarını da gezebileceklerini bilmelilerdir.

Batık gemi müzesi, kaleleri, lokmacılar çarşısı, Bellapais Manastırı, Sophia Katedrali ve daha pek çok müze ve tarihi yeri ile ören yerleri bol bir ülke olarak farklı tercihleri karşılayabilecek bir ülkedir.
Bunun yanı sıra ülke içerisinde tatil yapmak isteyen gençler kendi içlerinde de ayrılmakta olup kıyı şeritlerinde deniz ve güneşli bir tatilin yanı sıra tarihi ve turistik şehirleri de seçerek istedikleri tatil şekline göre planlar yapmaktadırlar.

Amasra, Çeşme, Bodrum, Antalya, Akyaka, Ağva, Sarımsaklı ve Urla en çok tercih edilen tatil yapılacak beldeler arasında ilk sıralardadır. Bunun yanı sıra vize almadan Kıbrıs, Yunanistan, Ukrayna, Gürcistan gibi komşu ülkelerimize de kimlik ile giriş yaparak yurtdışı tatili yapma imkanını tercih edebilmektedirler.

Tarihin Beşiği Kudüs
Size Özel
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli